Kriolipoliza – Freeze Sculptor najnowocześniejsza metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Innowacyjne urządzenie wykorzystujące metodę kriolipolizy powodującą redukcję tkanki tłuszczowej. W urządzeniu zastosowano działanie zimna, podciśnienia oraz lasera diodowego, co zwiększa efektywność zabiegów. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest dwie głowice zabiegowe mogące pracować jednocześnie, co ułatwia wykonanie zabiegu na większym obszarze bądź dwóch obszarach jednocześnie. Ponadto szeroki zakres temperatur od +5°C do -10°C sprawia, że zabiegi mogą być wykonywane zarówno u osób z mniejszą jak i większą otyłością.

Kriolipoliza

To metoda polegająca na kontrolowanym, miejscowym schładzaniu tkanki tłuszczowej w celu jej rozbicia. Na skutek działania niskiej temperatury z komórek tłuszczowych zostają uwolnione lipidy, które poprzez układ limfatyczny transportowane są do wątroby i tam w trakcie procesu przemiany materii są metabolizowane i następnie usuwane poza ustrój. Pozostała tkanka tłuszczowa ulega przegrupowaniu, co powoduje że zmniejsza się jej grubość. Lipidy w komórkach tłuszczowych ulegają krystalizacji w wyższych temperaturach niż inne komórki zawierające wodę.

Dzięki temu w trakcie zabiegu kriolipolizy zniszczeniu ulegają tylko komórki tłuszczowe, a nie inne struktury, jak np. skóra, mięśnie, nerwy, naczynia krwionośne.Najlepsze urządzenie do kriolipolizy, szybka redukcja tkanki tłuszczowej

Efekty

Naukowe przesłanki potwierdzające efektywność metody kriolipolizy przedstawili już w roku 2009 Ameykańscy lekarze, popierając je licznymi badaniami in vitro i in vivo. Udowodnili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki i już w temperaturze 0°C ulegały zniszczeniu. Wykazali dzięki temu, że kriolipoliza powoduje ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu.

Pierwsze efekty widoczne są po około 3-4 dniach, kiedy to dochodzi do rozluźnienia tkanki tłuszczowej. Bardziej spektakularnych efektów należy spodziewać się po około 4 tygodniach do 3 miesięcy, gdyż w tym czasie organizm usuwa zniszczone w trakcie zabiegu komórki tłuszczowe.

Efektem końcowym zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej o 25-45% w miejscu poddanym zabiegowi, co w zauważalny sposób widoczne jest w utracie centymetrów.

Bardzo istotne jest by w tym czasie oczekiwania na efekty nie przytyć, bo nie będą widoczne zmiany w centymetrach, gdyż pozostałe komórki tłuszczowe powiększą się i wypełnią miejsce tych, które zostały zniszczone podczas zabiegu kriolipolizy.

Przebieg zabiegu

Na obszar zabiegowy nakładany jest specjalny kompres nasączony płynem zapobiegającym zamrożeniu i uszkodzeniu tkanek. Następnie przykłada się głowicę, która zasysa fałd skóry. Głowica wyposażona jest w czujniki, które monitorują i regulują stopień schłodzenia tkanki. Na zakończenie zabiegu należy dokładnie rozmasować obszar zabiegowy.

Czas zabiegu

Około 1 godziny.

Częstotliwość zabiegów

Zaleca się wykonywać zabiegi nie częściej niż co 6 tygodni – w przypadku różnych części ciała

, lub co 3 miesiące w przypadku tego samego obszaru.

Wskazania

Redukcja tkanki tłuszczowej w problematycznych obszarach, które oporne są na dietę i aktywność fizyczną.

Obszary zabiegowe

 • boczki
 • wewnętrzna strona uda
 • brzuch
 • biodra
 • ramiona
 • okolica kolan
 • plecy – okolica podłopatkowa

Odczucia

Klient podczas zabiegu może odczuwać chłód i zassanie skóry. Może pojawić się zaczerwienienie w miejscu przyłożenie głowicy wywołane niską temperaturą i podciśnieniem oraz siniaki, zwłaszcza u osób z tendencją do pękania naczynek. Natomiast u osób z luźną tkanką i kobiet po porodzie mogą wystąpić miejscowe, powierzchniowe przymrożenia naskórka. Jest to odmrożenie 1-go stopnia, które ustępuje bez śladu po ok 7 dniach.

Zaawansowany system kriolipolizy

Freeze Sculptor wykorzystuje najnowszą technologię wyszczuplania metodą kriolipolizy. Urządzenie wyposażone jest w 2 głowice mrożące, mogące pracować w tym samym czasie.

Odchudzanie mrozem

Naukowe przesłanki za wykorzystaniem Freeze Sculptora zostały przedstawione przez doktora Dietera Mansteina i doktora R. Rox Andersona w Szpitalu Głównym Massachusetts w Bostonie, a opracowane na Uczelni Medycznej Harvarda.

Freeze Sculptor wykorzystuje nie inwazyjne schładzanie tkanki tłuszczowej w celu rozbicia komórek tłuszczowych bez uszkadzania pozostałych tkanek.

Freeze Sculptor bazuje na zjawisku kriolipolizy: „krio” – lodowaty, „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Zakłada się, że we właściwie kontrolowanych warunkach podskórne komórki tłuszczowe są bardziej podatne na chłód niż pozostałe, otaczające je tkanki.

Freeze Sculptor selektywnie działa na ulokowane pokłady tłuszczu – na brzuchu, lędźwiach itd. schładzając je do poziomu niemal zmrożenia. Skrystalizowane komórki tłuszczowe są w naturalny sposób wydalane z organizmu. Odbywa się to stopniowo bez uszczerbku dla otaczających tkanek.

Skrystalizowane komórki tłuszczowe są w naturalny sposób wydalane z organizmu.

krok 1                         krok 2                             krok 3                            krok 4

Procedura wymrażania zwykle jest wykonywana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym i trwa od 1 do 3 godzin. Obszar zabiegowy jest przykrywany nakładką żelową w celu ochrony skóry. Następnie nadmiar tkanki tłuszczowej jest umieszczany pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi znajdującymi się w aplikatorze podciśnieniowym. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać silne uczucie naciągnięcia skóry i chłód. Po chwili uczucie to osłabnie a obszar zabiegowy stanie się odrętwiały i będzie przypominać okład z lodu. W trakcie serii zabiegów, tłuszcz jest w naturalny sposób usunięty z organizmu w przeciągu dwóch miesięcy. Zabieg nie wpływa negatywnie na enzymy wątrobowe i nie powoduje wzrostu cholesterolu.

Głowice zabiegowe

Głowica do kriolipolizy - freeze sculptorGłowica do kriolipolizy - freeze sculptor

 

 

 

 

a – lampka sygnalizująca pracę vacuum

b – lampka sygnalizująca pracę wymrażania

c – przycisk START/STOP załączający funkcję vacuum

d – przycisk START/STOP załączający funkcję wymrażania

e – diody z niebieskim laserem

f – otwór zasysający

g – powierzchnia zasysająca

h – powierzchnia wymrażająca

Główne wskazania zabiegowe

 • Wyszczuplanie ciała
 • Zalegający tłuszcz wokół przucha i w pasie
 • Otłuszczone pośladki
 • Otyłe uda, cellulit.
 • Otyłe ramiona i brak elastyczności skóry

Zalety urządzenia

 • Nieinwazyjna, niechirurgiczna procedura
 • W zabiegu nie używa się nacięć, ani znieczulenia. Pacjent może wrócić do domu po zabiegu.
 • Bezpieczne w użyciu i bez powikłań po zastosowaniu u pacjenta.